O Kunětické devítce

O KUNĚTICKÉ DEVÍTCE

Už je tomu hodně let, co mě napadlo uspořádat první Kunětickou devítku. Psal se rok 2014 a na jaře jsem s plastovým stolkem a s papírovými čísly uspořádal náš první závod. V okolí Pardubic mně chyběl pohodový běžecký závod, na kterém by se setkávali příznivci běhu bez ohlednu na závodní ambice. Chtěl jsem vytvořit akci, kterou si každý užije a odnese si z ní kromě namoženého těla i příjemný zážitek 🙂

Za pár let jsme společně z K9 vytvořili skvělou akci. Startovní pole se z několika desítek startujících značně rozšířilo a Kunětická devítka se postupně stala největší sportovní běžeckou akcí v Pardubickém kraji, jež je pořádána ve všedním dnu.

Nejdůležitější je však to, že Kunětická devítka není jen závod. V pohodové atmosféře se tu se setkávají kamarádi, rodiny, kolegové z práce a společně si užívají uprostřed týdne trochu té závodní dřiny a  alespoň krátkého odpočinku od starostí běžného dne. Nyní v roce 2022 společně píšeme 9. ročník Kunětické devítky. Ač se to zdá neuvěřitelné, tak je to tak a já doufám, že těch ročníků bude daleko více.

Každého, kdo na Kunětickou devítku ještě nezavítal, srdečně zvu. Můžete si vybrat ze dvou okruhů. Krátký okruh měří 4,5 kilometrů a zvládne ho opravdu každý. Hlavní okruh měří 9 kilometrů a nabízí dlouhé rovinky, terén, úzké cestičky, i výživný výběh ke konci okruhu po schodech na Kunětickou horu.

Těším se na Vás.
Jakub.