8. ročník Kunětické devítky odstartuje 12. května

Běhu zdar, při sledování, jaká situace panuje ohledně Covidu, jaký je postoj a kroky Vlády a jaká je nálada ve společnosti, hlásím, že první Kunětická devítka proběhne v květnu, a to v nezměněném termínu vzhledem k termínovce – tj. ve středu 12. května. Vím, že bychom si všichni přáli, aby K9 odstartovala už tuto středu. Bohužel tak prestižní akce jakou je K9 ( 🙂 ) si nemůže dovolit partyzánskou akci, která by ji a hlavně Vám mohla do budoucna uškodit.

Průběh první K9 bude ovlivněn aktuálními podmínkami, které budou zvrchu nastaveny.

Varianta A) Bude se jednat o starty ve vlnách podle povoleného počtu startujících s klasickou prezentací a se vším, na co jste zvyklí.

Varianta B) Bude se jednat o „měřený trénink“ s individuálními starty v rozmezí 16:00 – 19:00, časomíra bude zajištěna. Prezentace bude probíhat individuálně v místě startu. Sami se zapíšete na prezenční arch, vezmete si startovní číslo, zaplatíte do kasičky předepsaný obnos, připnete si číslo na tričko, rozdýcháte se, protáhnete a vyrazíte na startovní čáru. Zde se Vám spustí časomíra a v cíli se Vám čas ukončí. Bude to jednoduché, rychlé a v souladu s aktuálními nařízeními. Jediný požadavek na Vás bude mít přesný obnos peněž do kasičky. Bodovačka, fotky jsou samozřejmostí. Pokud byste se chtěli vyhnout tomuto případnému postupu, můžete si jako každým rokem zaplatit permanentku na celý rok. Tu i s číslem budete mít v taštičce připravenou bokem, jen se podepíšete na papír držitelů permanentek pod své jméno, a to je pro vše – jak pro tento závod, tak i pro ty zbylé. Nebudete muset s sebou nosit peníze či čekat frontu na klasické prezentaci až nám povolí hromadné starty a jako bonus máte zdarma startovní číslo podle svého výběru (dlouhý okruh 1 – 170, krátký okruh 1000 – 1120). Pokud budete mít zájem pište na ktspardubice@seznam.cz .

Snad už v květnu bude vše natolik v klidu, že nebudeme nic muset z tohoto prohlášení měnit či revidovat. Příští týden dojde k obnově značení a v květnu se na Vás budeme těšit. My tam určitě budeme 🙂

Zdraví Jakub