Start Kunětické devítky se odkládá

Přátelé, kamarádi, běžkyně a běžci, sportovci,

moc optimistických zpráv do této doby nebylo a tak jsme ani žádné novinky nepsali. To ale neznamená, že jsme situaci bedlivě nesledovali a neřešili co a jak. V této chvíli, kdy Vláda asi po páté slíbila, že nouzový stav již nebude, snad doopravdy 12. dubna skončí. Dokonce se spekuluje o tom, že se bude moci na veřejném prostranství stýkat do 20 lidí mimo rodinný okruh. Vše jsou ale spekulace a asi stejně jako vy toho moc nevíte, protože se mnohé mění za běhu a člověk si není jistý ničím. I kdyby výše uvedené platilo, tak by se dalo spekulovat o tom, zda závod může proběhnout, pokud se bude startovat po 20 v koridoru apod. Přemýšleli jsme, co vše je možné a co je na hraně. V této chvíli, která panuje kolem nás, jsem rozhodnut, že i kdyby to jakkoliv šlo, tak start závodu příští středu, tj. 14. dubna nebude – bylo by to moc na rychlo a cítím, že by to nebylo úplně fér. Vloni se začalo květnem a letos to vidím taky tak. Pokud by se stala výrazná změna v opatřeních a už by měla k těmto opatřením i výkladové stanovisko Česká unie sportu, tak se můžeme bavit i o termínu 21. dubna. Pokud budeme moci K9 odstartovat, tak máme tyto varianty, jak závod uskutečnit:

1) VARIANTA KLASICKÁ: prezentace u přístřešku, start dlouhého a poté krátkého okruhu. 2) VARIANTA PO VLNÁCH: prezentace u přístřešku, start po vlnách v rámci dlouhého i krátkého okruhu, dle povoleného počtu osob. 3) OPEN VARIANTA (novinka, pokud budou hromadné akce zakázány): start závodu bude otevřen ve vypsaném časovém horizontu – například 16:00 – 18:00. Prezentace bude na startu. Obdržíte číslo a individuálně odstartujete a my Vám změříme čas (budeme mít spárované časomíry – startér Vám odstartuje závod a časoměřič v cíli Vám ho stopne).

To, zda budeme startovat ještě v dubnu, nebo začneme květnem (doufám) a v jaké podobě, záleží na mnoha proměnných, a proto prosím čas od času sledujte FB nebo aktuality na našem webu.

Každopádně Vám, vaší rodině i vašim blízkým přeji mnoho zdraví, a pevně věřím, že se zanedlouho pod Kunětickou horou setkáme a společně odstartujeme 8. ročník Kunětické devítky.

Sportu zdar, zdraví Jakub.